مقالات

نکات مهم در خصوص ارسال حواله دلار به کانادا

حواله دلار به کانادا

tel:09121006436

چند سالی شده است که افراد زیادی برای مهاجرت اقدام می‌کنند. با توجه به شرایط سخت اقتصادی که در ایران حاکم است خیلی از افراد برای مهاجرت به کشورهای خارجی چه از نوع تحصیلی و چه از نوع کاری، به مهاجرت روی آورده‌اند. کانادا به دلیل قوانین و شرایطی که در این کشور حاکم است، یکی از کشورهای مورد علاقه برای مهاجرین و خصوصا ایران شناخته می‌شود.
اما خیلی از ایرانیانی که در کانادا زندگی می‌کنند به هر دلیلی ممکن است نیاز به دریافت پول از ایران داشته باشند. اما چه راه‌هایی برای حواله ارزی به کانادا وجود دارد؟
قطعا یکی از راه‌ها رفتن به بانک‌هایی هست که به صورت بین المللی نیز فعالیت می‌کنند. اما بانک‌ها به دلایل مختلف معمولا راه مناسبی نیستند. حواله دلار به کانادا به وسیله بانک‌ها دارای هزینه کارمزد بیشتر و زمان طولانی‌تراست، که باعث شده است افراد برای حواله دلار از ایران به کانادا از صرافی‌ها و شرکت‌هایی که در هر دو کشور فعالیت دارند، استفاده کنند.
برای ارسال پول و حواله دلار به کانادا تعدادی نکته وجود دارد که در این مقاله به بیان این نکات می‌پردازیم. اگر شما هم سردرگم هستید که برای ارسال پول به کانادا و به یکی از آشنایانتان چه کارهایی باید انجام دهید و چه نکاتی را باید مد نظر قرار بدهید، می توانید در این مقاله از نکات مذکور بهره‌مند شوید.

روش‌های ارسال پول و حواله دلار به کانادا

واحد پول کشور کانادا، دلار کانادا است. هر دلار کانادا ارزشی حدود ۰.۸ دلار آمریکاست. اما سوال اصلی در این مقاله این است که چگونه می‌توانیم ارسال پول به کانادا انجام دهیم؟
ارسال حواله دلار به کانادا از طریق راه‌های گوناگونی قابل انجام است که در ادامه به معرفی این موارد و همچنین نکاتی که قبل از ارسال پول به کانادا باید بدانید، می‌پردازیم.

راهنمای جامع حمل کالا از چین به ایران

استعلام قیمت دلار کانادا و هزینه انتقال پول به کانادا

حتما قبل از ارسال حواله ، ابتدا از قیمت دلار کانادا استعلام بگیرید. همان طور که می‌دانید در کشور ما گاهی اوقات نرخ ارز دچار نوسانات شدید قیمتی می‌شود و حتما قبل از هر گونه ارسال پول و حواله دلار به کانادا، از منابع معتبر، نرخ ارز دلار کانادا را استعلام بگیرید تا دچار مشکل نشوید. شما به راحتی با یک جست و جوی ساده در گوگل می‌توانید، نرخ دلار کانادا را استعلام بگیرید و سپس اقدام به ارسال حواله دلار نمایید.
در حقیقت برای مبالغ بالا است که عدم آگاهی از نرخ دلار کانادا باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود و هزینه‌های زیادی را برای فرد ناآگاه در پی دارد.
همچنین ارز کشور کانادا ارزشمند است و با توجه به این که دلار کانادا در میان ده ارز معتبر جهانی قرار دارد، نیاز به نگرانی نیست زیرا با توجه به ثبات واحد پول کانادا بعید است که این ارز دارای نوسانات شدید شود و از این لحاظ برای ارسال حواله دارای مشکل به احتمال زیاد نخواهید شد.

حواله دلار به کانادا به وسیله پی پال

انتقال پول به کانادا به وسیله سامانه پی پال

یکی از روش‌های محبوب و پرطرفدار، حواله به کمک سیستم پی پال است. این سیستم که یک شرکت آمریکایی که در زمینه تجارت فعالیت می‌کند آن را ایجاد کرده، برای انتقال پول به صورت اینترنتی و بسیار سریع ساخته شده است. پی پال به نقل و انتقال پول با روشی امن و به کمک ایمیل و پروفایلی که در این سیستم ایجاد کرده انجام می‌شود.
هر فردی می‌تواند در این سیستم حساب الکترونیکی ایجاد کند و از طریق شبکه‌ای بسیار امن و مطمئن به تبادل و انتقال پول بپردازد.
متاسفانه این سیستم به دلیل آن که یک شرکت آمریکایی است و با توجه به تحریم‌هایی که کشور ایران متحمل آن است، ایران را تحریم کرده است و حساب کاربران ایرانی را مسدود می‌کند. به همین دلیل نمی‌توان به وسیله پی پال، اقدام به ارسال حواله دلار به کانادا را انجام داد. البته راه‌هایی وجود دارد اما هر لحظه ممکن است دچار مشکلاتی شوید و به همین دلیل این راه برای ارسال پول و حواله دلار به کانادا پیشنهاد نمی‌شود.

شاید برایتان جالب باشد:

سفارش قطعات الکترونیکی از خارج

حواله ارزی به کانادا

حواله دلار به کانادا از طریق صرافی‌ها

اولین نکته برای این که از طریق صرافی‌ها اقدام به ارسال حواله پول و دلار به کانادا کنید این است که از طریق صرافی‌های مجاز اقدام به این کار کنید. شرکت ریز موج رساماز جمله شرکت‌هایی است که می‌توانید از طریق این صفحه اقدام به استعلام و ارسال حواله دلار به کانادا را انجام دهید.
برخی از صرافی‌ها حداقل‌هایی برای ارسال پول و حواله دلار به کانادا دارند که از آن مقدار باید بیشتر باشد مبلغ مورد نظرتان تا آن صرافی این انتقال پول را انجام دهد.
صرافی‌هایی که در بانک‌های معتبر کانادایی دارای حساب هستند به راحتی می‌توانند به شما برای ارسال حواله دلار به کانادا کمک کنند.
انتقال حواله دلار به کمک صرافی‌ها از بهترین روش‌های ارسال پول است. چون روش‌هایی مانند پی پال و سیستم‌هایی مانند آن ایران را تحریم کرده و روش‌هایی مانند انتقال پول با چمدان و کیف پول نیز جزو نا امن‌ترین روش‌ها برای ارسال پول و حواله به حساب می‌آید.
همچنین بخوانید:

خرید مقاومت و خازن smd

ارسال پول و حواله دلار به کانادا

ارسال پول و حواله به کانادا به کمک ارزهای دیجیتال؟

با کمک ارزهای دیجیتال نیز می‌توان به ارسال پول و حواله دلار به کانادا اقدام کرد. اما نکاتی باعث شده است که این مورد، مورد علاقه همگان نباشد. اولین نکته‌ای که برای ارسال پول و حواله دلار به کانادا به وسیله ارزهای دیجیتال باید بدانید این است که این روش نیازمند دانش بالایی در زمینه ارزهای دیجیتال و نحوه کارکرد آن است.
همچنین ارزهای دیجیتال دارای نوسانات زیادی هستند که ممکن است باعث شود بخش زیادی از سرمایه شما هنگام تبادل ارز دیجیتال به دلار کانادا و بالعکس، از دست برود. به نحوی که با کم شدن ارزش ارز دیجیتال آن مبلغی که از شما کم شده است از هزینه حواله دلار کانادا بیشتر شود.
نکته مهم دیگری که باید قبل از ارسال پول و حواله دلار به کانادا به وسیله ارزهای دیجیتال آن را بدانید این است که ارزهای دیجیتال به طور کل دارایی جدیدی نسبت به دیگر دارایی‌ها به شمار می‌رود. به همین دلیل قوانین هر کشوری در مورد آن متفاوت است. به نحوی که اخیرا خبر رسیده کشور چین استفاده از ارزهای دیجیتال در این کشور را ممنوع کرده است. پس اگر فردی متخصص در زمینه ارز دیجیتال نیستید و از زیر و بم آن با خبر نیستید این روش نیز برای ارسال پول به کانادا پیشنهاد نمی‌شود.

حواله دلار از ایران به کانادا

سولات رایج در مورد حواله دلار از ایران به کانادا

ارسال حواله ارزی به کانادا از طریق کدام بانک‌های کانادا صورت می‌گیرد؟

به طور معمول از بانک‌های معتبر و معروف کانادایی برای ارسال حواله ارزی از ایران به کانادا صورت می‌گیرد. بانک‌های معتبری مانند بانک رویال، تی دی بانک، بانک اسکوشیا، امپریال بانک تجارت کانادا.

آیا امکان انصراف از ارسال حواله به کانادا پس از تایید نهایی مشتری وجود دارد؟

این امر برای هر صرافی متفاوت است. اما به طور معمول به دلیل آن که همزمان با تایید نهایی مشتری، صرافی‌ها اقدام به معامله می‌کنند پس از دریافت نهایی مشتری امکان کنسل کردن آن وجود ندارد؛ یا اگر هم وجود داشته باشد مبلغی از پول شما کسر می‌شود. پس حتما قبل از اقدام به ارسال پول و حواله ، مطمئن شوید که از این کار پشیمان نخواهید شد.

برای ارسال حواله ارزی از ایران به کانادا چه مدارکی نیاز است؟

کپی یکی از کارت‌های شناسایی(کارت ملی، گواهی نامه، گذرنامه)-همراه داشتن وجه‌ مورد نظر- ارائه اطلاعات گیرنده پول- اطلاعات حساب بانکی( کد یا شماره بانک)- شماره ترانزیت و شماره حساب بانکی

ممنون از شما که وقت گذاشته و به مطالعه این مقاله پرداختید. امیدواریم جواب سوالات خود را گرفته باشید.

کلیک کنید!

4.8/5 - (6 امتیاز)

3 دیدگاه در “نکات مهم در خصوص ارسال حواله دلار به کانادا

 1. محبیان گفت:

  ایا چیزی به اسم حواله دانشجویی داریم ؟
  چطوری برای فردی که اونجا درس میخونه میشه پول حواله کرد ؟

 2. Rahmdel گفت:

  سلام آیا میشه در سامانه پی پال موجودی داشت؟
  امنیت کافی را برای نگهداری پول دارد؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

 3. علی محمدی گفت:

  سلام من در صرافی p98 موجودی دارم میخام بدونم میشه از همون کیف پول به صورت مستقیم حواله انجام داد؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.