مقالات

حواله دلار از ایران به آمریکا

حواله دلار از ایران به آمریکا

tel:09121006436

در حال حاضر یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت ایرانیان کشور آمریکا است. حواله دلار از ایران به آمریکا و تبادلات مالی بین این دو کشور از اصلی‌ترین معیارها و فاکتورها برای ایرانیانی است که قصد مهاجرت به این کشور و افزایش حوزه فعالیت‌های خود در دنیا را دارند. این امر باعث پیدایش روش‌های نوین، آسان‌تر، امن‌تر و به‌صرفه‌تری برای رسیدن به این هدف شد.
کشور آمریکا در صدر لیست کشورهای جذب کننده ایرانیان به منظور تحصیل، تجارت، اقامت و مهاجرت است. اما به دلیل وجود تحریم‌ها علیه ایران و عدم دسترسی ما به بانک‌های بین‌المللی در سراسر دنیا، ارسال حواله دلار از ایران به امریکا برای ایرانیان به ویژه برای مبالغ بالا، با محدودیت‌هایی همراه است و باید از طریق شرکت‌ها و مؤسسه‌های معتبر واسطه بین ایران و آمریکا استفاده کرد.

 

حواله ارزی و انواع آن

حواله ارزی عبارت است از دستور پرداختی که توسط مشتری به بانک ارجاع می‌شود تا با توجه به آن، بانک وجه حواله را از سپرده شخص برداشت کرده و به سپرده گیرنده در یکی از بانک‌های داخل و یا خارج از کشور واریز کند. حواله‌های ارزی به دو گروه حواله صادره و وارده تقسیم می‌شوند. در حال حاضر حواله‌های ارزی از طریق شبکه جهانی سوئیفت انجام می‌شود.

حواله‌های ارزی صادره

این نوع از حواله به درخواست مشتری و معرفی ارز مورد نیاز حواله صادر می‌گردد. بانک موظف است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن و از طریق سامانه سوئیفت نسبت به صدور حواله ارزی برای هر نقطه از دنیا و یا حتی ایران اقدام نماید.

حواله‌های ارزی وارده

این حواله دستور پرداختی است از طرف بانک‌های خارجی و یا داخلی که به بانک مقصد ارسال می‌شود و بلافاصله پس از دریافت پیام سوئیفت در کم‌ترین زمان ممکن به شعبۀ بانک مربوطه اعلام و امکان دریافت وجه حواله توسط مشتری فراهم می‌شود. در حال حاضر به دلیل شرایط و مقررات ارزی کشور این اجازه را به گیرنده حواله می‌دهد که ارز خود را در حساب‌های ارزی نگهداری و یا به نرخ روز به بانک بفروشد؛ همچنین می‌تواند ارز را به خارج از کشور حواله کند. امکان دریافت حواله به ارزهای معتبر دنیا از طریق سیستم سوئیفت در شبکه بانک امکان‌پذیر است.

روش‌های حواله دلار به آمریکا

روش‌های حواله دلار از ایران به آمریکا

روش‌های بسیاری برای انتقال ارز به خارج از کشور وجود دارد. البته لازم به ذکر است که هرگونه تبادلات ارزی باید در چارچوب قوانین OFAC باشد. در این بخش به بررسی روش‌های ارسال حواله دلار از ایران به آمریکا می‌پردازیم و با آن‌ها آشنا می‌شویم تا شما بتوانید بهترین و ایمن‌ترین راه برای انتقال پول به آمریکا را انتخاب کنید.

همچنین مطالعه کنید: حواله دلار از ایران به استرالیا

انتقال پول بدون نیاز به ترانسفر یا حواله داخلی

روش حواله داخلی که در اصطلاح به آن Cash deposit نیز گفته می‌شود. یکی از امن‌ترین و مطمئن‌ترین روش‌های حواله دلار از ایران به آمریکا است در این روش ارسال پول به آمریکا، شرکت‌ها و یا صرافی‌های واسط با پشتوانه منابع مالی بسیاری که در امریکا دارند امکان تبادل و جابه‌جایی پول را بدون احتیاج به ترانسفر فراهم می‌کنند. در این روش از یک حساب داخل آمریکا به حساب موردنظر شما پول واریز می‌شود در نتیجه امکان بلوکه و یا مسدود شدن پول وجود ندارد. برای یافتن صرافی معتبر و مجاز به منظور ارسال حواله به آمریکا باید به این نکته توجه کنید که این صرافی دارای مجوز رسمی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران باشد. حواله داخلی به آمریکا روشی بسیار امن؛ و بدون محدودیت برای ارسال پول به آمریکا است.

ارسال پول به آمریکا

حواله دلار از ایران به آمریکا از طریق سوئیفت

سوئیفت یک شرکت تعاونی بین‌المللی است که در اواخر دهه 1950، توسط بانک‌های چند کشور اروپایی و آمریکایی تأسیس شده است. امن‌ترین روش حواله دلار از ایران به آمریکا، حواله تلگرافیک یا سوئیفت است که در اصطلاح به آن TT گفته می‌شود. سیستم سوئیفت یکی از سریع‌ترین روش‌های انتقال ارز است که هم توسط افراد و هم بانک‌ها و صرافی‌های معتبر مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دلیل امنیت بالا و سرعت بسیاری که این روش دارد؛ اغلب از این روش برای خرید اینترنتی از فروشگاه‌ها و سایت‌ها استفاده می‌شود. برای حواله دلار از طریق این روش شما تنها به یک کد سوئیفت و روتینگ نامبر، بانک مقصد نیاز دارید تا بتوانید حواله خود را به آمریکا ارسال کنید.

حواله دلار از ایران به امریکا از طریق وسترن یونیون

شرکت وسترن یونیون یک شرکت آمریکایی است که در سال 1851 تأسیس شده است. فعالیت‌های اصلی این شرکت حول محور مبادلات مالی صورت می‌گیرد که مهم‌ترین آن انجام انتقالات الکترونیکی ارز است. وسترن یونیون یک روش فوری برای حواله دلار از ایران به امریکا است در این روش بدون نیاز به انجام اقدامات اضافی و وقت گیر شما می‌توانید حواله خود را ارسال کنید. مراحل ارسال این حواله به شرح زیر است:

  • تعیین قیمت حواله دلار در آمریکا
  • دریافت رسید انتقال وجه بعد از 24 ساعت
  • دریافت کد 10 رقمی انتقال پول
  • ارائه کد انتقال پول به طرف معامله

انتقال حواله دلار به امریکا

انتقال حواله دلار از ایران به امریکا با مانی گرام

مانی گرام یکی از بهترین و معتبرترین شرکت‌های جابه‌جایی یا ترانسفر حواله دلار از ایران به آمریکا است در این روش فرستنده حواله با مراجعه به یکی از شعبه‌های شرکت اقدام به ارسال پول می‌کند و گیرنده در کشور مقصد با ارائه مدارک شناسایی می‌تواند حواله را دریافت کند. حواله ارزی در مانی گرام نوعی حواله فرد به فرد است. این روش اغلب در مواردی مورد استفاده قرار می‌گیرد که شخص گیرنده دارای حساب بانکی نبوده و یا هرچه سریع‌تر باید حواله مد نظر را دریافت کند در روش مانی گرام نیز مانند وسترن یونیون بعد از تأیید اطلاعات هویتی گیرنده یک کد 8 رقمی دریافت می‌کند و این رسید پول شما خواهد بود. برای انتقال پول و حواله در بستری امن و بدون درگیر شدن با محدودیت‌ها صورت می‌گیرد.

شاید برایتان جالب باشد: سفارش قطعات الکترونیکی از خارج

نکته مهم که در هنگام حواله پول به آمریکا باید به آن توجه کنید

در این بخش از مقاله به بررسی نکته مهم در مورد حواله پول از ایران به امریکا که باید قبل از اقدام به ارسال حواله رعایت کنید می‌پردازیم.

قیمت روز حواله دلار آمریکا

در این امر باید به این نکته توجه داشته باشید که چون کشور ایران درگیر تحریم‌ها است. مسئولین برای جلوگیری از خروج غیر قانونی ارز سامانه نیما را راه‌اندازی کرده‌اند تا بتوانند توسط آن میزان ارز خروجی از کشور را محاسبه کنند؛ لذا برای انجام حواله‌های دلاری، ابتدا باید درخواست در سامانه نیما ثبت کنید و حواله دلار نیمایی به مقصد ارسال کنید.

قیمت روز حواله امریکا

 

 

جمع‌بندی حواله دلار از ایران به آمریکا

ارسال حواله به خارج از کشور یکی از مهم‌ترین نیازهای ایرانیان است. که به دلیل اعمال تحریم‌ها علیه ایران این امر دشوار شده است. البته این نیاز تا حدودی توسط صرافی‌ها و شرکت‌های خصوصی در ایران پوشش داده شده است. در این مطلب ما به بررسی جامع و کامل در زمینه حواله دلار از ایران به آمریکا و شرایط و روش‌های آن پرداختیم. در نتیجه اگر شما هم قصد ارسال حواله به آمریکا را دارید باید قبل از اقدام به ارسال پول باید بدانید که کدام روش حواله دلار برای کار شما مناسب‌تر است و همچنین باید در انتخاب شرکت ترانسفر حواله نیز بسیار دقت کنید تا از کلاهبردارها در امان باشید. همان‌طور که عنوان شد یکی دیگر از مهم‌ترین نکات در ارسال حواله دلار از ایران به آمریکا دانستن قیمت روز حواله دلار در آمریکا است.

کلیک کنید!

 

 

 

5/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه در “حواله دلار از ایران به آمریکا

  1. محمد گفت:

    جالب بود مرسی

  2. نجاتی گفت:

    برای حواله دلار از ایران به آمریکا باید کد مشتری داشته باشیم؟؟ یا اطلاعات و ثبت نام خاصی انجام بدیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.