مقالات

حواله دلار به چین

حواله دلار به چین

tel:09121006436

کشور چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ دنیا شناخته می شود، حواله دلار به چین نیز برای تاجران ایرانی اهمیت بالایی دارد و پرداخت خرید‌های شرکت وارد کننده توسط  حواله ارز به چین انجام می‌شود. همچنین مهاجران با توجه به محدودیت‌های ایران در مهاجرت و مشکلاتی که در سامانه سوئیفت وجود دارد می‌توانند با حواله دلار به چین و بانک‌های این کشور بعنوان واسطه مهاجرت استفاده نمایند. اگرچه ارسال حواله ارزی به کشور چین بیشتر با اهداف تجاری و پرداخت‌ها انجام می‌شود و بیشتر روابط ایران و چین نیز در واردات محصولات است تا مهاجرت، در این مقاله با حواله ارز به چین و راه‌های آن بیشتر آشنا می‌شویم.

 

مزایای حواله دلار به چین

 1. نا محدود بودن حواله ارز به چین: حواله ارز به کشور‌های مختلف از جمله آمریکا همواره دارای محدودیت‌هایی است که باعث می‌شود افراد متقاضی برای حواله بانکی گاهی از رسیدن به اهداف خود در مهاجرت یا تجارت دچار مشکل شوند و یا مجبور به پرداخت کارمز‌د‌های بالایی شوند.

اما کشور چین روابط خوبی با ایران دارد و به این واسطه در ارسال حواله ارزی به چین هیچ محدودیتی وجود ندارد. ( همچنین پیشنهاد می‌شود: حواله دلار از ایران به آمریکا را نیز بخوانید)

 1. پایین بودن قیمت واحد ارز چین: واحد پولی کشور چین همان یوان است. این واحد در مقایسه با یورو و دلار نوسانات کمتری در بازار بین المللی دارد که مانع از بی ارزش شدن پول شما می‌شود و از غافلگیری افراد در مورد ارزش حواله شان جلوگیری می‌کند و راه امنی را در مقابل ایشان قرار می‌دهد.
 2. سرعت بالای حواله دلار به چین: ارسال حواله ارزی به چین به دلیل روابط خوب ایران با این کشور و همچنین رسمی بودن این روابط تجاری به سرعت انجام می‌شود و نیازی به انتظار کشیدن برای انجام حواله نیست.
 3. پایین بودن کارمزد حواله به چین: کارمزد ارسال حواله‌ها به صورت دلار و یورو معمولا بالا است و می‌تواند فرد را متضرر کند. چه بسا راه امنی برای حواله هم نیست و امکان بلوکه شدن آن در بانک‌های خارجی وجود دارد. اما حواله دلار به چین با این مشکلات روبرو نیست و کارمزد آن نیز حتی در بعضی بانک‌ها مانند بانک کشاورزی صفر است.( آشنایی با نحوه حمل کالا از چین را نیز مطالعه کنید)

حواله ارزی

روش‌های ارسال حواله ارز به چین

ارسال پول به چین

به طور کلی ارسال پول به چین از طریق دو راه امکانپذیر است:

 1. حواله ارز از حساب شخصی به چین
 2. حواله ارز از حساب شرکتی به چین

حواله ارز با یکی از این دو روش امکانپذیر است و تنها از یک بانک در چین انجام می‌شود. بانک ABC چین که با نام بانک کشاورزی در چین شناخته می‌شود و ارسال حواله‌ها در مناطق مختاف چین و استانهای آن را پوشش می‌دهد.

حواله ارز از حساب شخصی به چین

حواله ارز به چین از طریق حساب شخصی مزایا و معایب خود را دارد. اما در ایران و میان تاجران این روش کاربرد بیشتری نیز دارد. همانطور که از نام این حواله پیداست، از حساب شخصی فرد ارسال حواله ارزی به چین انجان می‌شود و در این روش ارسال سریع‌تر انجام می‌شود که انتظار را پایینتر می‌آورد.حواله با حساب شخصی کارمزد حداقلی را از فرد دریافت می‌کند و گاهی نیز  کارمزد حواله ارزی به چین به صفر می‌رسد.

حواله ارز به چین با حساب شخصی همچنین شامل مالیات بر فروش نمی‌شود و شما بدون پرداخت مالیات می‌توانید به راحتی ارز خود را حواله دهید. این ویژگی‌ها در روش حواله با حساب شخصی به چین باعث شده تا شرکت‌های بازرگانی ایرانی بیشتر حواله‌های خود را به چین با این روش انجام می‌دهند. اما ارسال حواله‌های ارزی به چین با حساب شخصی ریسک‌های خود را دارد. در صورتی که معاملات با مشکل روبرو شود امکان پیگیری حساب وجود ندارد که باعث می‌شود ریسک این روش در حواله‌ ارز به چین با رقم بالا بیشتر شود.

(مطالعه حواله دلار به ترکیه)

حواله ارز از حساب شرکتی به چین

حواله ارز از حساب شرکتی به چین

روش دیگر برای ارسال پول به چین، حواله از حساب شرکت به چین است. در مقایسه با روش قبلی حواله ارزی شما مشمول نرخ حواله دلار به چین با رقم بالا‌تری می‌شود و کارمزد بیشتری را باید به این واسطه پرداخت کنید. ارسال حواله ارزی به چین با حساب شرکتی زمانبر است و مشمول مالیات بر فروش می‌شود.

تا به اینجا شاید به نظر روش اول به نظر بهتر باشد، چرا که نه شامل مالیات می‌شود و نه کارمزد بالایی دریافت می‌کند. اما در عوض همین حواله در صورت بروز مشکل به راحتی پیگیری می‌شود و ریسک کار را به حداقل می‌رساند.

تفاوت حواله دلار و یوان به چین

تفاوت حواله دلار و یوان

حواله ارز به چین با ارز یوان که ارز رایج این کشور است و همچنین با دلار و یورو امکانپذیر است. اما نوع ارز در حواله بسیار موثر است و باید قبل از ارسال حواله ارزی به چین به این مورد توجه کرد.ارسال یوان به چین کارمزد کمتری را شامل می‌شود و نرخ یوان به مراتب پایینتر از دلار و یورو است اما در مقابل امکان بروز مشکل و بلوکه شدن حواله با یوان بیشتر است.

با وجود اینکه حواله دلار به چین کارمزد بیشتری دارد راه امن‌تری است و امکان مسدودی حساب برای ارز‌های خارجی وجود ندارد.

البته نظام بانکی چین قوانین سختگیرانه‌ای در مورد حواله‌ها دارد و در صورت مشاهده‌ی تخلف حساب فرد را مسدود خواهد کرد. به همین خاطر باید قبل از حواله از طرف چینی خود مطمئن شوید.(بررسی نحوه حواله دلار به اوکراین)

نتیجه گیری

کشور چین به عنوان اقتصاد دوم دنیا یک کشور مهم در شرق آسیا است که برای تجارت و شرکت‌های بازرگانی نقش کلیدی دارد. بخصوص ایران که از طرف کشور آمریکا مورد تحریم قرار دارد. اما روابط ایران با چین از نظر تجاری و رسمی و بین المللی خوب است و ارسال حواله ارز و حواله دلار به چین در کشور به راحتی انجام می‌شود.

ویژگی‌های حواله ارز به چین، نداشنن محدودیت در مقدار حواله و تراکنش‌ها، سرعت بالا در انجام حواله، کارمزد پایینتر برای حواله و امنیت ارسال پول به چین است.

روش ارسال پول به چین از دو راه ارسال از حساب شخصی و ارسال با حساب شرکتی انجام می‌شود. ارسال از طریق حساب شخصی با سرعت بیشتری انجام می‌شود و کارمزد ان حداقل کارمزد خواهد بود؛ همچنین فرد مشمول مالیات بر فروش نمی‌شود اما در عوض در صورت بروز مشکل در معاملات حساب قابل پیگیری نیست و این موجب بالا رفتن ریسک می‌شود. حساب شرکتی زمان بیشتری را برای حواله احتیاج دارد و شامل مالیات می‌شود. نرخ کارمزد آن نیز بالا است. در عوض شما با امنیت بیشتر و ریسک کمتر معاملات خود را انجام خواهید داد.

در حواله ارز به چین به نوع ارز نیز باید توجه کرد چرا که امکان بلوکه کردن ارز یوان بیشتر از دلار و یورو می‌باشد.

 

کلیک کنید…

 

 

5/5 - (6 امتیاز)

2 دیدگاه در “حواله دلار به چین

 1. علی گفت:

  امکانش هست که بشه از طریق ارزهای دیجیتالی ارسال بشه ؟

 2. ملاکی گفت:

  سلام
  آیا برای ارسال حواله باید ابتدا در صرافی حساب داشته باشیم؟؟ و اینکه در صرافی خاصی باید باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.