مقالات

آشنایی با برخی از روش‌های حواله دلار به دبی

حواله دلار به دبی

tel:09121006436

در میان کشورهای حاشیۀ خلیج فارس و کشورهای عربی، امارات متحدۀ عربی برای کشور ما وضعیت ویژه‌ای دارد. امارات در میان سایر کشورهای حاشیۀ جنوبی خلیج فارس دارای اقتصادی پیشرو است و دومین اقتصاد بزرگ جهان عرب به شمار می‌رود. کشورهای ایران و امارات متحدۀ عربی روابط اقتصادی بسیار خوبی با یکدیگر دارند و این باعث شده است که پیوندهای بین دو کشور تقویت شود و مناسبات مطلوبی شکل بگیرد.

امارات متحدۀ عربی و به خصوص دُبی در حقیقت برای ایران نقش یک دروازه را دارد تا بتواند از این طریق به اقتصاد جهانی متصل شود. اهمیت این موضوع تا حدی است که برخی از فعالان اقتصادی معتقدند این کشور یکی از راه‌های دور زدن تحریم‌ها توسط ایران به شما می‌رود. به همین دلیل حواله دلار به دبی جهت انجام مبادلات اقتصادی بسیار ضروری است.

 

برای دریافت مشاوره در زمینه واردات کالا از هنگ کنگ با شماره 02122920838 تماس بگیرید. 

شرکت ریز موج الکترونیک رسام واردکننده انواع قطعات الکترونیکی و صنعتی از خارج از کشور

 

با ما همراه باشید تا با ابعاد بیشتری از انتقال پول از ایران به امارات و دبی آشنا شوید.

 

حواله دلار به دبی نوعی از حواله ارزی است

پیش از هر چیز باید تعریف حواله ارزی را بدانیم تا بتوانیم درک درستی از ارسال پول به دبی و امارات یا حواله دلار به چین  و اصطلاحاتی از این دست داشته باشیم. به بیانی ساده تعریف حواله ارزی از این قرار است:

«حواله ارزی نوعی روش پرداخت ارز به حساب‌های بانکی اشخاص و شرکت‌ها در تمامی کشورهاست».

اما اگر دقیق‌تر به این اصطلاح بپردازیم، ابعاد دیگری از ماجرا برای ما روشن می‌شود. بر این اساس چند مرحله طی می‌شود تا مثلاً ارسال پول به دبی صورت بگیرد:

 • ابتدا مشتری از بانک درخواست می‌کند که مبلغ مورد نظرش را مثلاً جهت حواله به امارات و دبی از سپرده بانکی‌اش برداشت کند.
 • سپس بانک مبلغ را از حساب شخص برداشت می‌کند.
 • پس از آن بر اساس نرخ تبدیل ارزها (مثلاً نرخ حواله دلار به دبی و امارات)، مشتری در یکی از بانک‌های داخل یا خارج از کشور ارز مورد نظرش را دریافت می‌کند.

روش‌های حواله دلار به دبی

انواع حواله‌های ارزی

حواله‌های ارزی به دو گروه حواله صادره و وارده تقسیم می‌شوند.

 • حواله صادره: در این نوع از حواله مشتریان باید به آن شعبه‌ای از بانک که حسابشان در آن قرار دارد مراجعه کنند و ابتدا فرم درخواست صدور حواله ارزی (مثل حواله دلار به دبی) را تکمیل کنند. سپس بانک مذکور از طریق شبکۀ وسیع کارگزاری خود در سریع‌ترین زمان ممکن حواله ارزی درخواستی را صادر می‌کند تا ارسال مبلغ درخواستی (مانند ارسال پول به دبی) انجام شود.
 • حواله وارده: این نوع از حواله در حقیقت دستور پرداختی است که از طرف بانک‌های خارجی و داخلی به بانک مد نظر ارسال می‌شود و پس از دریافت پیام از طریق شبکۀ جهانی سوئیفت و کسب اطمینان از واریز مبلغ به حساب (با بررسی صورتحساب)، ظرف یک شبانه‌روز مبلغ درخواستی (مانند درخواست انتقال پول از ایران به امارات و دبی) به حساب مذکور در حواله (مثل حواله به امارات) واریز می‌شود.

حواله به دبی با استفاده از IBAN

حواله دلار به دبی با استفاده از IBAN

IBAN یا شماره حساب بانکی بین‌المللی (International Bank Account Number) یک سیستم شماره‌گذاری استاندارد بین‌المللی است که برای شناسایی یک حساب بانکی در خارج از کشور ایجاد شده است. این شماره حساب با یک کد کشور دو رقمی شروع می‌شود، سپس تعدادی از اعداد پس از آن قرار می‌گیرد. ما در کشور خودمان ایران این کد را با نام کد شبا می‌شناسیم. در مورد حواله به امارات و دبی نیز یکی از روش‌های ارسال پول به دبی و امارات استفاده از همین IBAN است. به عنوان نمونه به شماره حساب بانکی بین‌المللی زیر که متعلق به کشور امارات متحدۀ عربی است دقت کنید:

شماره حساب بانکی بین‌المللی در امارات متحدۀ عربی AE07033****************
شکل چاپی شماره حساب بانکی بین‌المللی AE07 033* **** **** **** ***
شناسۀ کشور AE
شناسۀ کنترل درستی ساختار 07
شناسۀ بانک 033

 

این شماره حساب با AE شروع می‌شود و پس از آن 21 عدد می‌آید که از چند بخش تشکیل شده و هر بخش شناسۀ یک موضوع خاص است. شماره حساب بین‌المللی متعلق به شرکت یا شخصی که مستقر در امارات و دبی است به ما کمک می‌کند که انتقال پول از ایران به امارات و دبی به راحتی صورت بگیرد.

حواله دلار به دبی به روش دستی

 

حواله دلار به دبی به روش دستی

برخی از صرافی‌ها با اعلام قیمت حواله دلار به دبی، پس از پذیرش مشتری، حواله به امارات و دبی را به صورت دستی و به شکل واریز به حساب انجام می‌دهند. این صرافی‌ها در شهرهای مختلف ازجمله دبی (Dubai)، ابوظبی (Abu Dhabi)، شارجه (Sharjah) و رأس الخیمه (Ras al Khaimah) به صورت ارسال و دریافت اسکناس دلار یا درهم، ارسال پول به دبی و امارات را ممکن می‌کنند.

این صرافی‌ها از طریق برخی از بانک‌های امارات متحدۀ عربی تراکنش‌های خود را انجام می‌دهند؛ مثل:

بانک ابوظبی الوطنی (NBAD)، بانک الامارات دبی الوطنی (Emirates NBD)، رأس الخیمه بانک (RAKBANK) و بانک دوبی اسلامی (DIB).

این صرافی‌ها برای انتقال پول از ایران به امارات و دبی اقدامات زیر را انجام می‌دهند:

 • ایجاد حساب کاربری برای مشتری با ثبت اطلاعات دقیق و معتبر
 • احراز هویت مشتری با ارائه کارت شناسایی ملی
 • انجام مقدمات لازم جهت جابه‌جایی ارز مورد نظر
 • ارایه تصویر پاسپورت و شماره تماس شخص دریافت‌کننده در دبی و امارات به صرافی
 • مراجعۀ شخص معین شده به همراه کارت شناسایی به نمایندۀ صرافی در امارات و دریافت مبلغ انتقالی به صورت نقدی.

حواله دلار به دبی با استفاده از وسترن یونیون

خوب است بدانید که شرکت وسترن یونیون که یک شرکت آمریکایی است، در سال 1851 تأسیس شد و تمرکز خودش را بر محور مبادلات مالی قرار داد. مهم‌ترین فعالیت این شرکت انجام انتقالات الکترونیکی ارزها است. وسترن یونیون سریع‌ترین روش انتقال پول به سراسر دنیا است. در این روش دیگر نیازی به حساب بانکی نیست، اما این امکان وجود دارد که تا سقف 7500 دلار آمریکا به کشورهای زیادی از جمله امارات پول ارسال کنید. برای ارسال حواله وسترن یونیون کافیست ابتدا مشخصات گیرندۀ وجه، کشور (امارات) و نوع ارز (دلار) را مشخص کنید. مدت زمان مورد نیاز برای حوالۀ دلار کمتر از 24 ساعت است. پس از انجام حواله (انتقال پول از ایران به امارات و دبی) رسید برای شما ارسال می‌شود. از طریق کد 10 رقمی موجود در این رسید، با در دست داشتن پاسپورت و مراجعه به شعب وسترن یونیون می‌توانید مبلغ مورد نظر را دریافت کنید.

کارمزد حواله وسترن یونیون با توجه به مبلغ و کشور متفاوت است. به عنوان نمونه کافی است در فرم ثبت سفارش مبلغ را وارد کنید و کشور امارات را مشخص کنید تا نرخ حواله دلار به دبی و امارات توسط سیستم محاسبه شود. توجه داشته باشید که مبلغ کارمزد به صورت مازاد بر مبلغ حواله اضافه می‌شود و مبلغ حواله دقیقاً براساس میزان ارسالی دریافت خواهد شد. بر این اساس کارمزد حواله دلار از ایران به استرالیا احتمالاً مبلغ متفاوتی خواهد بود.

سایر روش‌های حواله دلار به دبی

حالا که تقریباً با شیوه‌های مختلف حواله دلار به دبی و امارات آشنا شدید، خوب است بدانید که در کنار روش‌هایی که تا کنون ذکر کردیم، برای ارسال پول به دبی و امارات روش‌های مختلف دیگری نیز وجود دارد که به برخی از عناوین آن‌ها اشاره می‌کنیم: مانی گرام، حواله سوئیفت، پی پال، اکسپرس مانی و … .

سخن آخر

فرایند انتقالات ارزی فرقی نمی‌کند که در چه بستری انجام می‌شود، چراکه هر کسی متناسب با شرایط و محدودیت‌ها روش مناسب خودش را انتخاب می‌کند. مهم این است که باید اطلاعات کافی داشته باشید و همیشه این اطلاعات را به‌روزرسانی کنید. هیچ وقت خودتان را بی‌نیاز از مطالعه و تحقیق ندانید. در عین حال همیشه جانب احتیاط را داشته باشید. در این صورت مطمئن باشید که به راحتی کسی نمی‌تواند از شما کلاهبرداری کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران با تجربه رسام در ارتباط باشید.

 

کلیک کنید…

5/5 - (1 امتیاز)

1 دیدگاه در “آشنایی با برخی از روش‌های حواله دلار به دبی

 1. سجادی گفت:

  چطوری میشه برای فردی که در دبی توریسته و هیچ حساب بانکی هم نداره پول ارسال کرد ؟
  ممنونم پاسخ بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.