مقالات

حواله دلار از ایران به استرالیا چیست؟

حواله دلار از ایران به استرالیا

tel:09121006436

ارسال و انتقال دلار از ایران به سایر کشورهای خارجی نظیر استرالیا، ممکن است به علل مختلفی نظیر اهداف تجاری و سرمایه‌گذاری باشد. حتی ممکن است شما بخواهید برای خانواده و یا دوستان خود در استرالیا، حواله دلار از ایران به استرالیا بفرستید. در هر صورت انتقال پول با هر هدفی صورت بگیرد، طبق قوانین استرالیا شامل قوانین مالیاتی این کشور می‌گردد و شما بهتر است از این قوانین آگاه باشید تا دچار اشتباه نشوید. به این ترتیب هنگامی می‌خواهید حواله دلار از ایران به استرالیا از ایران بفرستید، باید هم با قوانین مالیاتی استرالیا آشنا باشید و هم روش‌های انتقال و ارسال پول به این کشور را بلد باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه واردات کالا از هنگ کنگ با شماره 02122920838 تماس بگیرید. 

شرکت ریز موج الکترونیک رسام واردکننده انواع قطعات الکترونیکی و صنعتی از خارج از کشور

اگر می‌خواهید بدانید حواله دلار از ایران به امریکا  و یا حواله دلار از ایران به استرالیا چقدر است، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

 

 

محتوا نمایش

آیا می‌توان حواله دلار از ایران به استرالیا و یا حواله دلار به کانادا ارسال کرد؟

امروز شما می‌توانید به هر جای دنیا که می‌خواهید پول حواله کنید، تنها یک نکته مهم وجود دارد و آن هم این است که احتمالا در هنگام پرداخت حواله دلار به سایر کشورها نظیر: حواله دلار به کانادا یا حواله دلار از ایران به استرالیا باید پول بیشتری بپردازید. یعنی طبق قوانین کشور مقصد، پول شما مشمول قوانین مالیاتی شده و باید مالیات آن را پرداخت کنید.

به طور کلی برای حواله دلار از ایران به استرالیا 5 روزه، حواله دلار به کانادا و یا حواله دلار از ایران به امریکا باید از قوانین مالیاتی آن کشور به خوبی آگاهی داشته باشید. به طور معمول دولت استرالیا برای مبالغ زیاد، پولی که برای دوستان یا آشنایان خود در استرالیا ارسال می‌کنید، مقداری مالیات وضع می‌کند.

در نتیجه شما باید بدانید که برای ارسال حواله دلار به استرالیا چقدر مالیات باید به دولت استرالیا بپردازید. زیرا ممکن است کاری ضروری پیش آمده باشد که باید دقیقا یک مبلغ مشخص پرداخت کنید. در این صورت اگر مالیات حواله را در نظر نگیرید، به ناچار هزینه مالیات از پول اصلی کم خواهد شد.

حواله ارزی به استرالیا

مالیات در هنگام انتقال پول از ایران به استرالیا

طبق قوانین این کشور میزان مالیات واردشده بر مبالغ مختلف، بستگی به هدف از ارسال آن‌ها دارد. برای مثال اگر می‌خواهید در استرالیا سرمایه‌گذاری کنید و به همین علت دلار به این کشور حواله می‌کنید، باید این هزینه را به عنوان درآمد خارجی در اظهارنامه مالیاتی خود ثبت کنید.

اگر این کار را نکنید، از قوانین سرپیچی کرده‌اید و ممکن است به دردسر بزرگی بیافتید. این در صورتی است که اگر پولی که برای شخصی در استرالیا می‌فرستید برای هدیه، ارثیه و یا میراث خانوادگی باشد معمولا مشمول مالیات نخواهد شد.

با این شرایط باز هم قوانین مالیاتی استرالیا کاملا ثابت نیست و ممکن است در صورت محرز شدن هدف انتقال پول، تنها به علت مبلغ زیاد آن از شما مالیات گرفته شود. به این ترتیب بهتر است قبل از اقدام برای حواله دلار از ایران به استرالیا به خوبی راجع‌ به قوانین مالیاتی استرالیا تحقیق کنید.

روش‌های ارسال پول از ایران به استرالیا

 

به چه روش‌هایی می‌توان از ایران به استرالیا پول ارسال کرد؟

اگر می‌خواهید حواله دلار از ایران به استرالیا بفرستید، باید با روش‌های مختلفی که می‌توان این کار را انجام داد آشنا باشید. به طور کلی ارسال حواله دلار به استرالیا از ایران به 4 روش امکان‌پذیر است:

روش اول؛ حواله مستقیم دلار به حساب بانکی شخصی در کشور استرالیا

برای انتقال پول از این طریق، فرد گیرنده پول باید دارای یک حساب بانکی معتبر در یکی از بانک‌های استرالیا باشد. در این صورت می‌توانید مقدار پول مورد نیاز را مستقیما به حساب بانکی فرد مقیم استرالیا واریز کنید.

روش دوم؛ حواله مستقیم پول به حساب شرکتی در کشور استرالیا

این روش مشابه با روش اول است با این تفاوت که فرستنده پول را به حساب یک شرکت در استرالیا واریز کرده و گیرنده می‌تواند در استرالیا به بانک مراجعه کند و حواله دلار را دریافت کند.

روش سوم؛ انتقال پول از ایران به استرالیا به شکل دستی شرکتی

در این روش نیازی به مراجعه به بانک نیست و فرد می‌تواند به شرکت مدنظر در کشور استرالیا مراجعه کرده و پول خود را به شکل نقد دریافت کند. البته در این روش شخص از طرف یک شرکت خاص معرفی می‌شود.

روش چهارم؛ انتقال پول به استرالیا به روش دستی شخصی

این روش مانند روش سوم است و فرد می‌تواند پس مراجعه به شرکت مد نظر پول خود را به شکل نقد دریافت کند.

علاوه بر این روش‌ها می‌توانید از راه آسان‌تری برای عزیزان خود در استرالیا پول بفرستید. شما می‌توانید به جای انتقال پول، از طریق صرافی‌ها برای حواله دلار به استرالیا اقدام کنید که راه آسان‌تری است.

نکات مهم هنگام ارسال پول

هنگام حواله دلار از ایران به استرالیا توسط ایران به چه نکاتی باید دقت کرد؟

نقل و انتقالات پولی بسیار حساس هستند، مخصوصا اگر قرار باشد پولی را به کشوری خارجی نظیر استرالیا بفرستید. به همین دلیل برای حواله دلار از ایران به استرالیا ، باید دقت زیادی به خرج دهید.

زیرا هر اشتباهی ممکن است خسارات جبران ‌ناپذیری به همراه داشته باشد. یکی از نکات مهم در هنگام حواله دلار به استرالیا از ایران، توجه به کارمزد بانک‌ها است. در نتیجه بهتر است به جای انتقال پول از طریق بانک، از صرافی‌ها حواله دلار به استرالیا بفرستید.

معمولا بانک‌ها هم در ایران و هم در استرالیا مبلغ زیادی به عنوان کارمزد دریافت می‌کنند، به همین علت انتقال پول از طریق آن‌ها چندان به ‌صرفه نیست. در نتیجه بهتر است از طریق صرافی‌ها و به شکل حواله دلار این کار را انجام دهید.

میزان کارمزد حواله دلار به استرالیا از ایران به چه چیزهایی بستگی دارد؟

برای ارسال حواله دلار به استرالیا از ایران باید مبلغی پول به عنوان کارمزد بپردازید. این مبلغ با توجه به نوع حواله، شرایط آن و همچنین روش انتقال آن متفاوت است. به طور کلی میزان کارمزد ارسال حواله دلار به استرالیا ثابت نیست و متغیر است.

به چه بانک‌هایی در استرالیا می‌توان حواله دلار فرستاد؟

تقریبا می‌توان به اکثر بانک‌های استرالیا حواله دلار فرستاد. اما برخی از مهم‌ترین بانک‌هایی که امکان ارسال حواله دلار به آن‌ها وجود دارد به شرح زیر است:

  • Commonwealth bank
  • Westpac
  • National Australia Bank
  • Telestra bank
  • George Bank
  • Bankwest

 

به چه بانک‌هایی در استرالیا می‌توان حواله فرستاد؟

سوالات متداول

آیا حواله دلار از ایران به استرالیا در تهران انجام می‌شود؟

بله

آیا حواله دلار از ایران به استرالیا برای ایرانیان مشمول مالیات می‌شود؟

بله، طبق قوانین استرالیا ممکن است از ارسال‌کننده و دریافت‌کننده دلار در استرالیا هزینه‌ای دریافت شود.

چه ارزی را می‌توان به استرالیا انتقال داد؟

ارز رایج در کشور استرالیا دلار است ولی شما می‌توانید وجه نقد را به شکل دلار آمریکا، پوند انگلیس و یا یورو منتقل کنید.

ارسال حواله دلار به استرالیا چقدر زمان می‌برد؟

به طور کلی و بسته به میزان حواله مدنظر ممکن است انتقال حواله دلار به استرالیا بین 1 ساعت تا 3 روز طول بکشد.

برای انتقال پول از ایران به استرالیا از طریق شرکت‌ها چه مدارکی لازم است؟

باید مدارک هویتی خود نظیر کارت ملی و شناسنامه را به همراه داشته باشید.

سوالات متداول درباره ارسال حواله

جمع‌بندی

امروزه می‌توانید برای سرمایه‌گذاری و یا برای عزیزان خود در کشورهای مختلف مثل حواله دلار به کانادا به راحتی پول منتقل کنید. برای این کار می‌توانید هم از طریق حواله دلار از ایران به استرالیا از تهران اقدام کنید و هم می‌توانید این کار را با پرداخت پول انجام دهید. ارسال پول از طریق حواله معمولا در صرافی‌ها انجام می‌شود.

فرقی نمی‌کند می‌خواهید حواله دلار یا پول بفرستید، ابتدا باید با قوانین مالیاتی کشور مبدا و روش‌های انتقال پول به آن آشنا باشید. همچنین دقت کنید که این کار از طریق شرکت‌های معتبر انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با متخصصان رسام در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

1 دیدگاه در “حواله دلار از ایران به استرالیا چیست؟

  1. حسینی زاده گفت:

    شما از ارز های دیجیتال هم برای حواله پول ایتفاده میکنین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.