واردات قطعات الکترونیک

5/5 - (1 امتیاز)

دنیای امروزی، دنیای ارتباطات و تکنولوژي است. بسیاری از فعالیت‌ها و اتفاقاتی که درحال وقوع می باشند به وسیله تجهیزات و ابزارآلات الکترونیکی صورت می‌گیرند. از این رو می‌توان گفت اهمیت آشنایی و استفاده از این وسایل نسبت به سال‌های قبل بیشتر شده است. تولید این محصولات نیازمند قطعات و تجهیزات مورد نیاز می‌باشد. از این رو یکی از مهمترین برنامه‌هایی که شرکت‌های وارد کننده محصولات باید داشته باشند، واردات قطعات الکترونیک است.

باتوجه به اهمیت و تخصصی بودن این قطعات، لازم است برای واردات قطعات اورجینال الکترونیک از افراد خبره و متخصص در این زمینه استفاده شود. گاهی اوقات مشاهده شده که برخی از افراد به دلیل نداشتن دانش و تخصص لازم در این زمینه اقدام به واردات قطعات الکترونیکی می‌کنند. این مسئله باعث می‌شود که در بازار قطعات مناسب و مرغوب کم‌یاب شود که نتیجه آن تولید محصولات بی‌کیفیت خواهد بود.

شرکت رسام با بهره‌مندی از کادری مجرب، توانمند و متخصص، به عنوان یکی از برترین شرکت های واردات قطعات اورجینال الکترونیکی در کشور محسوب شده و بخش زیادی از نیاز بازار را تامین می‌کند. از این رو می‌توانید برای سفارش خارجی قطعات الکترونیک، شرکت رسام را انتخاب کنید.

ضرورت واردات قطعات الکترونیک

همانطور که می‌دانید به دلیل تحریم‌های ظالمانه‌ای که کشور ایران با آن مواجه است، تولیدکنندگان محصولات الکترونیکی با مشکل کمبود قطعات لازم دست و پنجه نرم می‌کنند. برای ادامه فعالیت کارخانه‌های تولید کشور لازم است تا واردات قطعات اورجینال الکترونیکی به اندازه کافی به کشور صورت بگیرد. از این رو مجموعه رسام با علم به این موضوع، با بسیاری از کشورهای تولید کننده قطعات الکترونیکی در ارتباط است. شرکت رسام به کمک متخصصان این حوزه، توانایی واردات قطعات الکترونیک از اروپا، چین، دبی و دیگر کشورهای تولید کننده را دارد.

چگونه واردات قطعات الکترونیکی به کشور صورت می‌گیرد؟

ایران همانند بسیاری از کشورها واردات قطعات الکترونیکی را از دو طریق زمینی و هوایی انجام می‌دهد. روش‌هوایی برای واردات قطعات الکترونیکی از چین و واردات قطعات الکترونیک از اروپا صورت می‌گیرد. برای این کار لازم است تا شرکت های واردات قطعات الکترونیک یک روز مشخصی را جهت ورود قطعات به کشور انتخاب کنند. معمولا این اتفاق یک بار در هفته اتفاق می‌افتد.

واردات قطعات اورجینال الکترونیک از طریق آبی نیز به وسیله کشتی‌های باربری صورت می‌گیرد. زمان ورود قطعات با استفاده از این روش بیشتر از روش هوایی است. به عبارتی بهتر استفاده از این روش بین 2 هفته الی 3 ماه زمان نیاز دارد.

واردات قطعات الکترونیک

واردات قطعات الکترونیک چه مزایای دارد؟

با پیشرفت تکنولوژی و روی‌کار آمدن لوازم ارتباطی الکترونیکی، باعث شده تا واردات قطعات اورجینال الکترونیکی به عنوان یکی از مهم‌ترین محصولات وارداتی به کشور شناخته شود. قطعات الکترونیکی به گونه‌ای است که در بسیاری از حوزه‌ها کاربرد دارد و فقط مختص کارخانه‌ تولید کننده لوازم دیجیتال نیست. از این رو شرکت‌های زیادی تحت عنوان فروشگاه‌ واردات قطعات الکترونیکی، این محصولات را وارد می‌کنند.

به عبارتی بهتر می‌توان گفت بازار رقابتی در حوزه واردات قطعات الکترونیکی به کشور بسیار داغ است. این درحالی است که برای موفقیت و کسب سود بیشتر در این بازار به علت تعدد شرکت‌های وارد کننده، کسانی که بتوانند سفارش خارجی قطعات الکترونیک با هزینه کمتری دریافت کنند، سود بیشتری را به دست خواهند آورد.

برای واردات قطعات  اورجینال الکترونیک به چه نکاتی باید توجه کرد؟

استعلام قیمت

پیش از ثبت سفارش از تامین کنندگان اصلی لازم است تا استعلام قیمت محصولات را گرفت. این موضوع نیازمند تجربه و دانش مختص به خود است. از این رو افرادی که به عنوان متخصص در این حوزه مشغول به فعالیت هستند، باید این وظیفه را به عهده بگیرند. علاوه بر این، هزینه ارسال به کشور و هزینه گمرک نیز جزء دیگر مواردی است که در بحث استعلام قیمت باید بررسی شود. با بررسی این موارد بیش از ثبت سفارش می‌توانید برآورد مالی از واردات قطعه الکترونیک داشته باشید و بفهمید که واردات در این مقطع سودآور است یا نه.

بررسی بازار

پیش از آنکه برای واردات قطعات الکترونیک اقدام کنید، باید به صورت جامع بازار را مورد بررسی قرار دهید. این بررسی از آن جهت است که قطعات کمیاب و یا قطعاتی که درخواست بیشتری را دارد را شناسایی کرده و آن‌ها را وارد کنید. با این کار می‌توانید سود بیشتری نیز بدست بیاورید. اگر بازار را بررسی نکنید، با وارد کردن قطعات اشتباه، امکان فروش آن‌ها سخت خواهد شد.

واردات قطعات اورجینال الکترونیک

خرید از تولیدکنندگان معتبر

ممکن است به دلیل عدم آشنایی برخی از افراد با نوع قطعات و تولیدکنندگان آن، قطعاتی باکیفیت بسیار پایین و نامرغوب را خریداری کنند. از این رو لازم است پیش از ثبت سفارش از کیفیت محصولات اطلاعات کافی را بدست آورد. از همین رو شرکت های واردات قطعات الکترونیک شخصی را به عنوان مسئول کنترل کیفیت استخدام می‌کنند که با کیفیت قطعات کارخانه های تولیدی، آشنا شوند.

گارانتی

بهتر است برای واردات قطعات الکترونیک، از تولید‌کنند‌ه‌ای خرید کرد که دارای ضمانت سلامتی قطعات و گارانتی باشد. در اینصورت پس از ثبت سفارش و خرید، در صورت بروز مشکل می‌توان از ضررهای احتمالی جلوگیری کرد.

واردات قطعات اورجینال الکترونیک

تعرفه واردات قطعات الکترونیک

این موضوع به نوع قطعه الکتریکی بستگی خواهد داشت. به عنوان نمونه وارد کردن iC و خازن قیمت‌های یکسانی ندارند. از طرفی حجم سفارش نیز تاثیر زیادی در تعرفه واردات قطعات اورجینال الکترونیکی خواهد داشت. از دیگر مواردی که تاثیر زیادی در قیمت نهایی محصولات دارد، کشور مورد نظر جهت سفارش است. کشورهای اروپایی محصولات خوب و باکیفیتی را تولید می‌کنند. از این رو برای واردات قطعات الکترونیک از اروپا باید هزینه بیشتری را به نسبت واردات قطعات اورجینال الکترونیکی از دبی متحمل شد.

علاوه بر این هزینه‌هایی که شرکت های واردات قطعات الکترونیک متحمل می‌شوند نیز در تعیین قیمت تاثیرگذار است. به عبارتی بهتر برای واردات قطعات الکترونیکی هزینه‌های مختلفی همچون هزینه خرید، گمرک، ارسال و همچنین بسته بندی آن وجود دارد. از این رو با بررسی این هزینه‌ها و سودی که شرکت از وارد کردن قطعات در نظر دارد، تعیین کننده تعرفه واردات قطعات الکترونیک خواهد بود.

مهم‌ترین کشورهای تولید کننده قطعات الکترونیکی

همانطور که گفتیم بهتر است پیش از واردات قطعات اورجینال الکترونیکی، شرایط کشورهای تولیدکننده را بررسی کنید تا بتوانید بهترین محصولات را وارد کنید. امروزه بیشتر شرکت‌ها واردات قطعات الکترونیکی از چین و واردات قطعات الکترونیک از دبی را در دستور کار خود قرار داده‌اند. این دو کشور توانستند تا حد زیادی تمامی شرایط یک تولیدکننده خوب را فراهم کنند. از این رو سفارش قطعات الکترونیکی از این کشورها سود خوبی را به همراه دارد. البته واردات قطعات الکترونیک از اروپا را نباید از یاد برد که به عنوان یکی از غول‌های تولیدکننده در دنیا به شمار می‌رود.

آیا ایران برای واردات قطعات اورجینال الکترونیکی شرایطی را تعیین کرده است؟

به منظور جلوگیری از خرید کالاهای بی کیفیت و ورود قطعات الکترونیک به صورت قاچاق و غیرقانونی، دولت ایران قوانینی را درنظر گرفته که شرکت های واردات قطعات اورجینال الکترونیکی ملزم به رعایت هستند. این قوانین عبارتند از:

واردات قطعات اورجینال الکترونیک

بررسی نمونه‌کار

اولین موردی که باید رعایت شود این است که پیش از سفارش قطعات، نمونه‌ای از قطعه را به‌صورت نمونه محصول از شرکت مبدا درخواست کنید. این کار باعث می‌شود با کیفیت محصولات این شرکت آشنا شوید. البته لازم است بررسی قطعات را بر عهده افراد متخصص و کاربلد در این حوزه بگذارید.

معتبر بودن کارخانه

بسیاری از کارخانه ها هستند که هیچ‌جایی ثبت نشده‌اند و مشغول فعالیت به صورت غیرقانونی می باشند. برای آنکه در دام این کارخانه‌های تقلبی نیفتید، لازم است که از اعتبار و جایگاه کارخانه در سطح کشور مربوطه اطلاعاتی بدست بیاورید. همچنین پیش از اطمینان کامل از کیفیت و اعتبار کارخانه، از ثبت سفارش و پرداخت هزینه خودداری کنید.

مراقب دلال‌ها باشید

جهت واردات قطعات اورجینال الکترونیکی اید به صورت مستقیم و بدون واسطه با کارخانه مذکور ارتباط برقرار شود. این فرآیند باعث کوتاه شدن دست دلالان جهت معرفی قطعات بی‌کیفیت خواهد شد. علاوه بر این ارتباط مستقیم باعث افزایش اعتبار شرکت نیز می‌شود که برای قرارداد های بعدی و جذب مشتری بسیار تاثیرگذار خواهد بود. همچنین می‌توان قطعات مورد نیاز را به همراه متخصصین این حوزه مورد بررسی قرار داد.

کاهش قیمت‌ها

به دلیل اینکه ارز در کشور قیمت بالایی دارد و اینکه خرید و فروش در حوزه بین الملل نیز با ارز صورت می‌گیرد، برای کاهش هزینه‌های خرید بهتر است با کارخانه‌های مذکور وارد مذاکره شد تا بتوان محصولات باکیفیت را با قیمت مقرون به صرفه‌ای وارد کرد.

مزایای ثبت سفارش خارج قطعات الکترونیکی از رسام

مزایای ثبت سفارش خارج قطعات الکترونیکی از رسام

برای سفارش خارج قطعات الکترونیکی می‌توانید مجموعه رسام را انتخاب کنید. رسام دارای تیم توانمندی از افراد خبره و متخصص بوده که ‌می‌توانند مشاوره خوبی در این زمینه بدهند. از این رو اگر اطلاعات کافی در زمینه خرید قطعات الکترونیکی را ندارید جای نگرانی نیست، با مجموعه رسام می‌توانید بهترین محصولات را برای کار خود استفاده کنید.

علاوه بر این مجموعه رسام با خرید قطعات الکترونیکی از چین، توانایی تامین بسیاری از قطعات خاص را دارد. قطعاتی که به ندرت در بازار پیدا می‌شود را می‌توانید از رسام خریداری کنید. از طرفی برای واردات قطعات اورجینال الکترونیکی، هیچ‌گونه واسطه‌ای میان مدیران شرکت رسام و تولیدکنندگان معتبر وجود ندارد. بلکه به صورت مستقیم مذاکرات صورت گرفته و قطعات خریداری می‌شود.

از دیگر ویژگی‌های ثبت سفارش قطعات الکترونیکی رسام، می‌توان به پایین بودن میزان تعرفه آن اشاره کرد. رسام در تلاش است تا شرایط مناسبی را برای مصرف‌کنندگان ایجاد کند تا با قیمت مناسب، بهترین قطعات الکترونیک را داشته باشند.

کلیک کنید.!دیدگاهتان را بنویسید