سفارش قطعات الکترونیکی از خارج

Rate this post

کشور ایران به دلیل مواجه‌شدن با تحریم‌های سنگین و ظالمانه، ممکن است در تهیه برخی از قطعات و محصولات موردنظر کاربران با محدودیت هایی رو به رو باشد. قطعات الکترونیکی ازجمله مواردی هستند که در صنعت کشور از آن ها استفاده زیادی می‌شود و در بخش‌های مختلف برای تولید و ساخت انواع محصولات الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورت نیاز به یک قطعه لازم است تا با سفارش قطعات الکترونیکی از خارج، موجودی انبار را به حد متعادلی برسانیم. با این حال سفارش خارجی قطعات الکترونیکی دارای شرایط و نکاتی است که دانستن آن‌ها کمک زیادی به شرکت‌ها و افراد سفارش‌دهنده کرده و روند سفارش را ساده‌تر می‌کند.

در این مقاله قصد داریم به بررسی شرایط سفارش قطعات الکترونیکی از خارج بپردازیم. اگر قصد سفارش خارجی قطعات الکترونیک را دارید، می‌توانید به شرکت رسام به عنوان یکی از برترین واردکنندگان قطعات الکتریکی در کشور، مراجعه کنید. رسام توانایی تأمین بسیاری از قطعات الکتریکی کمیاب و نایاب در کشور را داشته و برای تأمین آن اقدام به سفارش قطعات الکترونیک از چین می‌کند. در ادامه بیشتر در این باره صحبت می‌کنیم.

سفارش قطعات الکترونیکی از خارج

اقدامات لازم برای سفارش قطعات الکترونیکی از خارج

سفارش قطعات الکترونیکی از خارج دارای یکسری شرایط و ضوابط می‌باشد. به عبارتی بهتر، شرکت‌هایی که قصد وارد کردن قطعات الکترونیکی را دارند، لازم است تا با ساز و کار مرتبط با آن آشنا شوند. از مهم‌ترین شرایطی که باید در سفارش قطعات الکترونیک از خارج مورد توجه قرار گیرد عبارت‌اند از:

 انتخاب تولیدکننده

کشورهای زیادی در دنیا هستند که قطعات الکترونیکی را تولید می‌کنند؛ اما بهتر است با تحقیق و بررسی سوابق و فعالیت‌های شرکت‌ها، بهترین انتخاب را انجام دهیم. در حال حاضر کشور چین، یکی از برترین تولید کنندگان این نوع قطعات در دنیا محسوب می‌شود. شرکت رسام با علم به این موضوع سفارش قطعات الکترونیک از چین را در دستور کار خود قرار داده است.

سفارش قطعات الکترونیک از خارج

بررسی محصولات و درخواست نمونه کار

همان‌طور که گفتیم انتخاب یک تولیدکننده باکیفیت اهمیت زیادی دارد. از این رو می‌توان از شرکت مورد نظر درخواست نمونه کار داشت تا مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. معمولاً شرکت‌های وارد کننده با استخدام افراد متخصص در زمینه شناسایی قطعات الکترونیک و یا کارشناس کنترل کیفیت، از میزان سلامت قطعات اطلاعات کسب می‌کنند. این کار برای اطمینان بیشتر صورت خواهد گرفت.

ثبت سفارش و پرداخت پول

پس از انتخاب بهترین تولیدکننده، برای سفارش قطعات الکترونیکی از خارج باید سفارش خود را ثبت کرده و هزینه آن را پرداخت نمایید. بهتر است به صورت مستقیم با کارخانه تولیدکننده ارتباط گرفته و از طریق مسئولین شرکت خود، وارد مذاکره شوید. پس از ثبت سفارش برای پرداخت هزینه ممکن است دچار مشکل شوید. دلیل آن نیز تحریم‌های بانکی کشور می‌باشد. با این حال می‌توانید به صورت مستقیم یا از طریق صرافی‌های معتبر کشور، هزینه آن را جابه‌جا کنید.

سفارش قطعات الکترونیک از چین

درخواست گارانتی

عموماً بیشتر کارخانه‌‌های تولیدکننده قطعات الکترونیکی، محصولاتی که تولید می‌کنند دارای گارانتی و ضمانت است. داشتن گارانتی باعث می‌شود که در صورت وجود هرگونه خرابی و عدم داشتن کیفیت مناسب، دچار ضرر نشوید و خسارت‌های ناشی از آن را از تولید کننده مربوطه دریافت کنید.

تحویل قطعات

پس از سفارش قطعات الکترونیکی از خارج و پرداخت هزینه آن، تولیدکننده محصولات را برای شما ارسال می‌کند. اینکه چگونه قطعات الکترونیکی به دست شما برسد، بستگی به خودتان دارد. می‌توانید از طریق هوایی و با هواپیما قطعات را تحویل بگیرید؛ یا اینکه از حمل و نقل دریایی و کشتی را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که مدت‌زمان تحویل کالا از طریق کشتی بسیار بیشتر از دریافت آن از طریق هواپیما است.

سفارش خارج قطعات الکترونیکی

بررسی قطعات پس از تحویل

یکی از مهم‌ترین مواردی که یک تولیدکننده باید در نظر بگیرد، ارسال قطعات اورجینال است. معمولاً برخی از کشورها به دلیل داشتن فناوری‌های پیشرفته، محصولات و قطعات الکترونیکی High Copy را به جای قطعات اورجینال ارسال می‌کنند. در این شرایط لازم است پس از تحویل کالا، به بررسی دقیق آن بپردازید تا در صورت وجود هرگونه اشکال، کارخانه تولید کننده را مطلع کنید.

بهترین تولیدکننده برای سفارش قطعات الکترونیک از خارج کدام است؟

همان‌طور که گفتیم کشور‌های زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند. از دبی، چین و ترکیه گرفته تا کشورهای اروپایی که سالانه میلیون‌ها قطعه الکترونیکی را به سرتاسر دنیا صادر می‌کنند. با این حال باید از تولیدکننده‌ای قطعه خریداری کرد که علاوه بر کیفیت بالای قطعات، قیمت مناسبی را در نظر گرفته باشد.

با توجه به بررسی‌های صورت گرفته در حال حاضر سفارش قطعات الکترونیک از چین بهترین و مناسب‌ترین انتخاب خواهد بود. چین قطعات خوب و باکیفیتی را تولید کرده و با هزینه مناسبی به فروش می‌رساند. از این رو می‌توان برای سفارش خارج قطعات الکترونیکی، چین را انتخاب کرد.

سفارش خارج قطعات الکترونیکی

سفارش قطعات الکترونیکی از خارج چه مزایایی دارد؟

سفارش قطعات الکترونیکی از خارج دارای مزایای مناسبی است و همین موضوع باعث شده تا برخی از شرکت‌ها اقدام به سفارش خارج قطعات الکترونیکی کنند. مهم‌ترین مزایای آن شامل موارد زیر می‌شود:

  • با سفارش خارجی قطعات الکترونیک می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین قطعات را که در کارخانه‌های بزرگ دنیا استفاده می‌شود را داشته باشید.
  • سفارش قطعات الکترونیکی از خارج و استفاده از آن‌ها در صنعت کشور باعث می‌شود محصولاتی که تولید می‌کنید کیفیت، ارزش و اعتباری بسیار بالا داشته باشد.
  • سفارش خارجی قطعات الکترونیک امکان دسترسی بی واسطه به تولیدکنندگان اصلی و معتبر را فراهم می‌کند. در نتیجه افزایش اعتبار شرکت را به همراه خواه داشت.

کدام شرکت را برای سفارش خارجی قطعات الکترونیک انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین شرکت جهت سفارش، بهتر است به بررسی قابلیت‌ها و ویژگی‌های شرکت بپردازیم. مواردی وجود دارد که می‌توان یک شرکت حرفه‌ای و درجه یک را از شرکت‌های تازه تأسیس و کم تجربه جدا کند. مهم‌ترین ویژگی‌ها شامل این موارد می‌شود:

  1. بهتر است شرکتی برای سفارش خارجی قطعات الکترونیک انتخاب شود که سابقه واردات قطعات خارجی را داشته باشد. این مسئله کمک می‌کند که شرکت مذکور راه و رسم و چگونگی کار را بداند و از تولیدکنندگان معتبر قطعه دریافت کند.
  2. شرکتی باید انتخاب شود که در میان چارت اداری خود از افراد متخصص، کار بلد، ماهر در زمینه تشخیص قطعات اورجینال از فیک و مهندسین این زمینه بهره ببرد.
  3. ممکن است برخی از شرکت‌ها به دلیل عدم آشنایی با قطعت اقدام به وارد کردن قطعات تقلبی و بی‌کیفیت کرده و برای فروش آن مبالغ بالایی را تعیین کنند. این موضوع باعث می‌شود مشتریان دچار ضرر شوند. بهتر است شرکتی که قیمت منصفانه‌تر و بهتری را ارائه می‌دهد، برای ثبت سفارش انتخاب کرد.
  4. مدت زمان تحویل نیز بسیار تأثیرگذار است. معمولاً زمان دریافت قطعات سفارش داده شده از دو هفته تا 2 ماه متغیر است.
  5. داشتن مشاوران و متخصصان کار بلد که بتوانند مشتریان را در انتخاب قطعه مناسب راهنمایی کند نیز از دیگر دلایلی است که یک شرکت خوب باید آن را داشته باشد.

سفارش قطعه الکترونیکی از خارج

چرا رسام را انتخاب کنیم؟

اگر قصد سفارش قطعات الکترونیکی از خارج را دارید، می‌توانید مجموعه رسام را انتخاب کنید. رسام باکیفیت ترین اجناس را با بهترین و منصفانه‌ترین قیمت در اختیار مشتریان خواهد گذاشت. رسام با سفارش قطعات الکترونیک از چین به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان قطعات در دنیا، در تلاش است تا محصولات خوب و درجه یکی را به صنایع کشور تزریق کند. شرکت رسام، وارد کننده باکیفیت‌ترین قطعات الکترونیکی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان خواهد بود.

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی شرایط سفارش قطعات الکترونیک از خارج پرداختیم. امروزه به دلیل سوء استفاده برخی از افراد و وجود دلالان در این حوزه باعث شده بسیاری از قطعاتی که در بازار وجود دارد، از کیفیت و کارایی لازم برخوردار نباشند. همین موضوع باعث سردرگمی مشتریان در انتخاب قطعه مناسب می‌شود.

با این حال برای رفع این مشکل می‌توان با سفارش قطعات الکترونیکی از چین، محصولات باکیفیت و درجه یکی را وارد صنعت کشور کرد. نتیجه آن افزایش بازدهی و تولید محصولات ایرانی در حد و اندازه‌ نمونه‌های خارجی خواهد شد. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

کلیک کنید.!دیدگاهتان را بنویسید