مقالات

واردات مقاومت

واردات مقاومت

tel:09121006436

با پیشرفت تکنولوژی، امروزه بیش از هر زمان دیگری استفاده از قطعات الکترونیکی رواج یافته است. شما می توانید کاربرد این قطعات را به وضوح در هر بخشی از زندگی خود مشاهده کنید. مانیتور، موبایل، جاروبرقی و حتی کنترل تلویزیون شما نیز از انواع قطعات الکترونیکی ساخته شده است. به همین دلیل سالانه شرکت های زیادی وارد حوزه تولید قطعات الکترونیکی شده و سعی در ارائه خدمتی خاص دارند. با این وجود یک سری از معضلات و چالش ها وجود دارد که بر سر راه این افراد قرار می گیرد. یکی از مشکلات رایج، واردات قطعات الکترونیکی از چین مانند واردات مقاومت ها می باشد.

برای دریافت مشاوره در زمینه واردات کالا از هنگ کنگ با شماره 02122920838 تماس بگیرید. 

شرکت ریز موج الکترونیک رسام واردکننده انواع قطعات الکترونیکی و صنعتی از خارج از کشور

لازم به ذکر است اگر تدبیری برای این مشکل نیاندیشید احتمال اینکه کسب و کارتان از پای بیافتد، وجود دارد. در این بخش قصد داریم تا به راه حل های موجود جهت جلوگیری از به مشکل خوردن در خصوص واردات مقاومت الکتریکی و سایر قطعات الکترونیکی بپردازیم؛ بنابراین ادامه این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید.

 

مقاومت چیست؟

پیش از هر چیز اجازه دهید یک توضیح کوتاه در خصوص مقاومت ارائه دهیم. همانطور که می دانید اجسام به دو نوع رسانا و عایق تقسیم بندی می شود.( از آنجایی که قصد نداریم تا به صورت جزئی هر مورد را توضیح دهیم از پرداختن به تعاریف نیمه رساناها و… خودداری می کنیم) اجسام رسانا جریان برق را از خود عبور داده و از طرف دیگر از اجسام عایق برقی عبور نمی کند. به زبان ساده، مقاومت قطعه ای است که منجر به محدود شدن جریان الکتریکی در مدارها می شود.

بیشتر بدانید: نحوه خواندن مقاومت

واردات مقاومت به ایران

مشکلات موجود در خصوص واردات مقاومت

اکنون که با تعریف مقاومت آشنا شدید، نوبت به بررسی مشکلاتی که در هنگام واردات مقاومت وجود دارد، می رسد. یکی از مهم ترین مشکلات که بیش از هر کشوری گریبانگیر ایران است، تحریم های شرکت های خارجی برای واردات قطعه و همکاری با ایرانیان می باشد. البته این موضوع تنها محدود به قطعات الکترونیکی نشده و حتی برای حواله دلار به ترکیه و یا حواله دلار به چین نیز باید از شرکت های واسط استفاده کنید؛ در غیراینصورت به دلیل تحریم ها امکان جا به جایی و انتقال پول را نیز نخواهید داشت.

به همین دلیل( تحریم ها) بسیاری از شرکت ها با مشکلات بسیاری در خصوص واردات مقاومت و سایر قطعات الکترونیکی رو به رو می شوند. با این وجود هنوز هم عده ای ترجیح می دهند واردات قطعه را به صورت شخصی و بدون کمک گرفتن از شرکت های واسط معتبر انجام دهند.

همچنین مطالعه کنید:

سفارش قطعات الکترونیکی از خارج

واردات به صورت شخصی

همانطور که در بالا ذکر کردیم، برخی شرکت ها اولویت خود را اینگونه تعیین کرده اند که برای واردات به صورت شخصی( منظور بدون استفاده از شرکت های واسط) وارد عمل شوند. اگر از آن ها علت این کار را بپرسید، دلیلی که برای آن می آورند این است که در اینصورت دیگر نیازی به پرداخت هزینه اضافه به شرکت های واسط نیست. ممکن است این دیدگاه از یک بُعد درست باشد اما دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم، یک دنیای چند بعدی است! درست است که در ابتدای انجام این کار و روی کاغذ به نظر می رسد در هزینه ها صرفه جویی می شود اما باید زمانی که صرف پیدا کردن شرکت مورد نظر( برای خرید قطعه) می شود را نیز در نظر گرفت؛ با این وجود همه چیز به اینجا ختم نمی شود.

مذاکرات در خصوص گارانتی، آشنایی با قوانین ترخیص و هزینه های مربوط به آن نیز از دیگر عواملی است که در هنگام واردات مقاومت به ایران و سایر قطعات به صورت شخصی، باید در نظر گرفت. با در نظر گرفتن این موارد به سادگی متوجه خواهید شد که صرف اندکی هزینه به شرکت های واسط کاملا ارزشش را دارد و برای شما زمان زیادی را صرفه جویی می کند. در زیر چند نمونه دیگر از مزایای خرید مقاومت به کمک شرکت های وارد کننده را برای شما ذکر کرده ایم.

شاید برای شما جالب باشد: آشنایی با قطعات برد الکترونیکی

وارد کننده مقاومت الکتریک

مزایای خرید مقاومت از شرکت های وارد کننده معتبر چیست؟

تا کنون متوجه شده اید که واردات مقاومت به صورت انفرادی کار دشواری است و نسبت به زحماتی که باید برای آن بکشید، صرف اقتصادی ندارد. به همین دلیل بهتر است از شرکت های وارد کننده معتبر و با سابقه استفاده کنید تا از بروز مشکلات احتمالی برای شما جلوگیری کنند. در چنین شرایطی نگرانی در خصوص تحریم نیز وجود ندارد چراکه این وظیفه ای است که بر عهده شرکت وارد کننده می باشد. در زیر برای آشنایی بیشتر شما با مزایای واردات مقاومت حرارتی و سایر انواع آن به کمک شرکت های معتبر، یک سری موارد را به اختصار توضیح می دهیم. با این وجود توجه داشته باشید که مزایای این کار تنها محدود به موارد مذکور نخواهد شد.

شاید برایتان مفید باشد:

برترین شرکت های تولید کننده قطعات الکترونیکی در جهان

هزینه مناسب

اولین موردی که قصد داریم در خصوص آن توضیح دهیم مربوط به بخش اقتصادی واردات مقاومت است. مطمئنا در هر کسب و کاری که باشید می دانید که هزینه قطعات مورد استفاده یکی از مواردی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. همکاری و خرید قطعات وارداتی از شرکت های معتبر می تواند تا اندازه زیادی در هزینه های شما صرفه جویی کند؛ دلیل این امر آن است که این شرکت ها به دلیل خرید عمده قطعات الکترونیکی، می توانند به میزان مناسبی تخفیف بگیرند که در نتیجه شما برای خرید نیز هزینه کمتری پرداخت می کنید. بنابراین این مورد را می توان یکی از مهم ترین مزایای خرید قطعات الکترونیکی دانست که مورد استقبال مدیران و صاحبان کسب و کارهای گوناگون قرار گرفته است.

واردات مقاومت

Different resistors isolated on a white background

سرعت تحویل بالا

نکته مثبت دیگری که در خصوص واردات مقاومت شیشه ای توسط شرکت های مذکور وجود دارد این است که آن ها به دلیل آشنایی با مراحل خرید قطعه و ترخیص آن، می توانند در زمان بسیار کمتری نسبت به افراد کم تجربه، قطعات را به مشتری تحویل دهند. بنابراین اگر برای دریافت قطعات خود عجله دارید، یکی از بهترین و البته مقرون به صرفه ترین راه ها، استفاده از خدمات شرکت های واسط مانند شرکت رسام می باشد.

لازم به ذکر است با سفارش قطعات مورد نظر خود از رسام خیالتان از بابت کیفیت قطعه نیز راحت خواهد بود. چراکه رسام همواره در تلاش است تا بهترین قطعات را از شرکت های معتبر و با قیمتی مناسب تهیه نماید. در خصوص کیفیت قطعات در بخش بعدی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

کیفیت مناسب

کیفیت قطعات نقش اساسی در پیشرفت شرکت شما ایفا می کند. طبیعتا هرچه کیفیت قطعات بهتر باشد، محصولاتی که تولید می کنید نیز کیفیت بیشتری خواهد داشت که در نهایت منجر به افزایش مشتری و درآمد شما خواهد شد. به همین دلیل بسیار مهم است که قطعات خود را از شرکت های معتبر خارجی تهیه کنید. با این وجود همانطور که پیش تر نیز ذکر کردیم، خرید از شرکت های خارجی به دلیل تحریم ها امکان پذیر نیست؛ بنابراین باید از شرکت هایی که نقش واسط را ایفا می کنند، استفاده کنید. در اینصورت هم قطعه مورد نظر خود را تهیه کردید و هم از مشکلاتی مانند تحریم ها در امان مانده اید.

همینطور بخوانید:

خرید مقاومت و خازن smd

وارد کننده مقاومت ثانویه

جلوگیری از ضرر مالی( تغییر نرخ ارز)

یکی از مواردی که در رابطه با واردات مقاومت و سایر قطعات الکترونیکی وجود دارد، ضررهای مالی می باشد. در هر کسب و کاری فعالیت کنید مطمئنا تجربه حداقل چندین ضرر مالی را داشته اید. با این وجود بهتر است هر زمان که امکان پذیر بود از این ضررها بکاهید. در کشور ما به دلیل تغییرات ارزی این مورد بیش از سایر کشورها به کسب و کارها آسیب می زند. به همین دلیل برای چندمین بار در این مقاله توصیه می کنیم که از شرکت های واسط استفاده کنید. عموما این شرکت ها با همان مبلغی که در ابتدای کار مشخص می شود، قطعه را به شما تحویل می دهند. به همین دلیل دیگر نیازی نیست تا نگران قیمت ارز باشید و با خیالی آسوده می توانید به برنامه ریزی امور مالی خود بپردازید.

اهمیت مشاوره در رابطه با واردات مقاومت

یکی از مواردی که همواره به آن توجه کمی شده است، مشاوره گرفتن از افراد خبره و حرفه ای می باشد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید گاهی یک مشاوره کوتاه، می تواند میلیون ها تومان سود برای شما به ارمغان آورده و یا از طرفی دیگر، از ضررهای محتمل بکاهد. به همین دلیل اگر فرصت این را داشتید که از افراد مجرب مشاوره بگیرید، در این کار درنگ نکنید. شرکت رسام با بهره مندی از تیم حرفه ای و خبره خود، آماده مشاوره دادن به شما در خصوص واردات مقاومت و سایر قطعات الکترونیکی می باشد. بنابراین اگر به رشد کسب و کار خود اهمیت می دهید حتما از این فرصت استفاده کنید و به کمک مشاوران، هر ابهامی که دارید را برطرف کنید.

جمع بندی

با توجه به مواردی که گفته شد انتظار می رود اهمیت کمک گرفتن از شرکت های واسط در خصوص واردات مقاومت های الکتریکی را به خوبی درک کرده باشید. همچنین تلاش کردیم تا شما را با مهم ترین مزایای استفاده از خدمات شرکت مذکور آشنا نماییم؛ امیدواریم که موفق بوده باشیم. لازم به ذکر است شرکت رسام با سال ها تجربه در زمینه فروش قطعات الکترونیکی، می تواند انتخاب مناسبی برای شرکت هایی که محصولات الکترونیکی را تعمیر و یا تولید می کنند، محسوب شود. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با خدمات این شرکت سایر مقالات موجود در سایت را مطالعه کرده و اگر قصد خرید قطعه ای را دارید، از بخش فروشگاه سایت به جستجوی آن بپردازید. ممنون از اینکه تا پایان مقاله واردات مقاومت ما را همراهی نمودید.

برای استعلام قیمت و خرید قطعات الکترونیکی روی لینک کلیک کنید.

همچنین انواع مختلف ic های کمیاب نیز تامین و در اختیار مشتریان عزیز قرار داده می شود. برای استعلام قیمت و خرید ic کلیک کنید.

اگر قطعاتی مدنظرتان است که در سایت پیدا نکردید برای سفارش قطعات الکترونیکی از خارج از کشور نیز می توانید اقدام نمایید. مجموعه رسام الکترونیک  واردات قطعات الکترونیک را نیز انجام می دهد.

همچنین انواع ترانزیستور نیز در مجموعه رسام ارائه می شود. برای استعلام قیمت و خرید ترانزیستور کلیک کنید.

پتانسیومتر تریمر و مولتی ترن نیز یکی دیگر از قطعات مهمی است که پیدا کردن آن ها در ایران کار سختی است. اما سایت رسام این قطعات را نیز از چین وارد می کند. برای استعلام قیمت و خرید پتانسیومتر تریمر و مولتی ترن کلیک کنید.

همچنین می توانید برای گرفتن قیمت و خرید دیود نیز به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.
خازن اس ام دی نیز از دیگر قطعات کمیاب در ایران می باشد که می توانید برای مشاهده قیمت و خرید خازن اس ام دی به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.

در نظر داشته باشید که خرید قطعات الکترونیکی مورد نیاز خود را از بهترین شرکت های الکترونیکی ایران انجام دهید تا از اصالت آن مطمئن باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

3 دیدگاه در “واردات مقاومت

  1. محبیان گفت:

    ممکنه یه استعلام قیمت برای سفارش حدود 2000قطعه بدین ؟

  2. سعادتی گفت:

    سلام و درود ممنون میشم چند شرکت معتبر برای واردات مقاومت معرفی کنید.

  3. سعادتی گفت:

    سلام و درود ممنون میشم چند شرکت معتبر برای واردات مقاومت معرفی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *